Rokohumin Kyslomilné rastliny 1 L - kvapalné organominerálne hnojivo

Kvapalné aminokyselinové hnojivo, povolené v ekologickom poľnohospodárstve, je určené na kyslomilné rastliny ako azalky, rododendróny, čučoriedky, borievky alebo vresy

€6,45
Skladom
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Expedujeme na druhý deň
na akúkoľvek adresu

Zloženie

Obsah spáliteľných látok v sušine v % min.50,0. Obsah celkového dusíka ako N v sušine v % min. 5,0. Obsah celkového fosforu ako P2O5 v sušine v % min. 16,0. Obsah celkového draslíka ako K2O v sušine v % min. 14,0. Produkt má pH v rozmedzí 4,5 - 5,0.Ďalej obsahuje humínové kyseliny, vápnik (Ca), horčík (Mg) a stopové prvky molybdén (Mo), meď (Cu), bór (B), mangán (Mn), zinok (Zn) a 18 aminokyselín.

Charakteristika

Organominerálne hnojivo – Rokohumín – kvapalný – Rododendróny a azalky – je vyrobené z keratínu. Obsahuje aminokyseliny, vápnik, horčík, železo ,stopové prvky (molybdén, meď, bór, mangán, zinok) a humínové látky (kyselín).

Táto kombinácia zaručuje mimoriadne výrazné povzbudenie rastu rastlín. Humínové kyseliny zabraňujú hromadeniu škodlivých látok a ťažkých kovov v rastlinách a plodinách určených na konzumáciu. Rokohumín výrazne podporuje príjem makro a mikro živín rastlinami. Účinok hnojiva podporuje reprodukciu a vitalitu rastlín, čím sa zvyšuje odolnosť voči chorobám a škodcom. Rastlina je odolnejšia voči stresom. Humínové kyseliny zvyšujú obsah chlorofylu v rastlinách, zvyšuje sa absorpcia fotónov, čím sa zlepšuje fotosyntéza aj pri nižšej intenzite svetla. Hnojením sa predlžuje doba kvitnutia a zvyšuje sa množstvo a farebná sýtosť kvetov.

Dávkovanie

Pred použitím obsah fľaše dôkladne premiešajte. Roztok na zálievku pripravíme zmiešaním 5 ml hnojiva s 1 litrom vody. Hnojivo aplikujeme 1x za 7-14 dní.

Pri hnojení na list postupujeme tak, že na 1 liter vody použijeme 3 ml hnojiva a aplikujeme raz za 21 dní.

Balenie

1 liter

Kód Kód: 172
Meno značky: Rokosan
Kategória: Organické hnojivá
Hmotnosť: 1.2 kg
Späť do obchodu