Rokohumin Zelenina 1 L - kvapalné organominerálne hnojivo

Kvapalné aminokyselinové hnojivo povolené v organickom poľnohospodárstve. Hnojivo je určené na paradajky, papriku, uhorky, tekvicu, cuketu, melóny, mrkvu, petržlen, kaleráb, karfiol, brokolicu, zeler, kapustu, ružičový kel, šalát, špenát, reďkovku, cviklu, pór, patizóny, baklažány, chren či špargľu.

€6,45
Skladom
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Expedujeme na druhý deň
na akúkoľvek adresu

Zloženie

Obsah spáliteľných látok v sušine v % min. 50,0. Obsah celkového dusíka ako N v sušine v % min. 5,0. Obsah celkového fosforu ako P2O5 v sušine v % min. 10,0. Obsah celkového draslíka ako K2O v sušine v % min. 15,0. Ďalej obsahuje humínové kyseliny, vápnik (Ca), horčík (Mg) a stopové prvky molybdén (Mo), meď (Cu), bór (B), mangán (Mn), zinok (Zn) a 18 aminokyselín.

Charakteristika

Organominerálne hnojivo – Rokohumín – kvapalný – Zelenina – je vyrobené z keratínu. Obsahuje aminokyseliny, vápnik, horčík, železo ,stopové prvky (molybdén, meď, bór, mangán, zinok) a humínové látky (kyseliny).

Táto kombinácia zaručuje mimoriadne výrazné povzbudenie rastu rastlín. Humínové kyseliny zabraňujú hromadeniu škodlivých látok a ťažkých kovov v rastlinách a plodinách určených na konzumáciu. Rokohumín výrazne podporuje príjem makro a mikro živín rastlinami. Variabilita a univerzálnosť spočíva vo využití aplikácií pri hnojení všetkých druhov zeleniny. Hnojivo podporuje klíčivosť a životaschopnosť rastlín a odolnosť voči škodcom. V rastlinách sa katalyzujú biologické procesy a tým sa v nich zvyšuje obsah živín. Humínové kyseliny zvyšujú obsah chlorofylu v rastlinách, zvyšuje sa absorpcia fotónov čím sa zlepšuje fotosyntéza a aj pri nižšej intenzite svetla sa dosiahne kvalitnejšia úroda. Hnojením sa predlžuje doba vegetácie.

Dávkovanie

Na priesady a mladé rastliny: Obsah fľaše dôkladne premiešame. Do 1 litra vody pridáme 15 ml hnojiva. Takto vzniknutým roztokom zalievame rastlinu ku koreňom. Podľa potreby hnojíme každých 10-14 dní.

Pri hnojení na list pripravíme roztok z 10 ml hnojiva na 1 liter vody. Hnojíme raz za 14 dní.

Pri hnojení zálievkou koreňovej zeleniny si pripravíme roztok z 30 ml hnojiva na 1 liter vody Hnojíme 3 – krát počas sezóny v 2-3 týždňových intervaloch.
Cibuľovú zeleninu hnojíme zálievkou v pomere 25 ml hnojiva na 1 liter vody na začiatku a počas obdobia hlavného rastu. Aplikáciu robíme raz za 10-14 dní, neskôr nehnojiť.

Balenie

1 liter

Doporučenie

Na podporu a stabilitu koreňovej výživy použite sypké hnojivo Rokosan P – Plodová zelenina alebo Rokosan U – univerzál

Organické hnojivo

Vhodné na BIO pestovanie

Kód Kód: 163
Meno značky: Rokosan
Kategória: Organické hnojivá
Hmotnosť: 1.2 kg
Späť do obchodu