KÖSTER NB1 Grey

 • Minerálny hydroizolačný systém s obsahom kryštalických látok na izolovanie proti tlakovej vode z negatívnej a pozitívnej strany
 • Používa sa pri hydroizolácii novostavieb, rekonštrukciách, hydroizolácii pivníc, suterénov a vodných nádrží
 • Je testovaný a schválený pre použitie v styku s pitnou vodou
€45
Skladom
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Expedujeme na druhý deň
na akúkoľvek adresu

KÖSTER NB1 Grey

Vlastnosti
Koster NB 1 Grey je minerálna náterová vrstva obsahujúca kryštalizujúce a kapiláry upchávajúce látky. Môže byť použitá na izoláciu proti zemnej vlhkosti, beztlakovej a tlakovej podzemnej vode. Hydroizolácia spravená pomocou KÖSTER NB 1 Grey sa vyznačuje vynikajúcou odolnosťou proti tlaku a oderu a má vynikajúcu odolnosť voči chemikáliám a sulfátom. Aplikuje sa ako konečná vrstva.

KÖSTER NB 1 Grey je plne vodotesná aj v prípade tlakovej vody s tlakom do 13 barov. Vzhľadom k jej preniknutiu do štruktúry stavebnej konštrukcie suspenzia vytvára pevnú väzbu s podkladom a kapiláry sú uzavreté. Okrem hydraulického vytvrdnutia tesniacej hmoty, v zmesi sú aktivované kryštalizujúce látky, čo môže viesť k samovoľnému procesu utesňovania v podklade kde sa vytvárajú mikrotrhliny.
Hydroizolácia vytvorená z KÖSTER NB 1 Grey môže byť realizovaná iba na podklade, kde sa nevyskytujú pohyblivé trhliny.

Oblasti použitia
KÖSTER NB 1 Grey môže byť použitá v novostavbách a na opravy horizontálnej a vertikálnej hydroizolácie betónu, muriva alebo cementových omietok, na pórobetón a striekaný betón vo vlhkých miestnostiach, kúpeľniach, sprchách, nových suterénoch, zvnútra pivníc, výťahových šácht, tunelov, pretekajúcich oporných múrov, zo spodnej strany zatekajúcich stropov, nádrží, síl, čistiarní odpadových vôd, revíznych šachiet, zásobníkov pitnej vody a pod.

 • Hydroizolácie suterénov (vonkajšie alebo vnútorné, horizontálne a vertikálne).
 • Hydroizolácia pre bazény.
 • Pre čistiarne odpadových vôd.
 • Pre vodné nádrže.
 • Vodotesné nádrže na pitnú vodu.
 • Hydroizolácia pre tunely.
 • Vodotesnosť hláv pilót.

  APLIKÁCIA:
  Materiál musí byť miešaný nízko rýchlostným miešadlom, pričom prášok by mal byť postupne pridávaný počas miešania do vody, resp. do tekutého polyméru.
  25 kg vrece KÖSTER NB 1 Grey sa mieša s:
  - 8 l vody (pre styk s pitnou vodou) alebo
  - 1 kanister (9 kg) emulzie KÖSTER NB 1 Flex


  Materiál sa nanáša najmenej v dvoch vrstvách štetcom alebo príslušným striekacím zariadením. Zabezpečte, aby povrch nebol vystavený prílišnému teplu, mrazu a
  silnému vetru počas aplikácie a aspoň nasledujúcich 24 hodín. Materiál je potrebné natierať zvislo aj vodorovne, aby bol dobre vtlačený do podkladu.

Spotreba: 2 - 4 kg/m2

Balenie: 25 kg vrece (V prípade sady 25kg vrece a 9l bandaska s disperziou NB1 Flex).

 Technický list: Technický list KÖSTER NB1 Grey
Kód Kód: 29
Meno značky: KÖSTER
Kategória: Stavebné produkty
Hmotnosť: 25.2 kg
Späť do obchodu