Rokohumin Kvitnúce kvety 1 L - kvapalné organominerálne hnojivo

Kvapalné aminokyselinové hnojivo je určené na kvitnúce kvety

€6,45
Skladom
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Expedujeme na druhý deň
na akúkoľvek adresu

Zloženie

Obsah spáliteľných látok v sušine v % min. 50,0. Obsah celkového dusíka ako N v sušine v % min. 21,0. Obsah celkového fosforu ako P2O5 v sušine v % min. 15,0. Obsah celkového draslíka ako K2O v sušine v % min. 12,0. Ďalej obsahuje humínové kyseliny, vápnik (Ca), horčík (Mg) a stopové prvky molybdén (Mo), meď (Cu), bór (B), mangán (Mn), zinok (Zn) a 18 aminokyselín.

Charakteristika

Organominerálne hnojivo – Rokohumín – kvapalný – Kvitnúce kvety – je vyrobené z keratínu. Obsahuje aminokyseliny, vápnik, horčík, železo ,stopové prvky (molybdén, meď, bór, mangán, zinok) a humínové látky (kyselín).

Táto kombinácia zaručuje mimoriadne výrazné povzbudenie rastu rastlín. Humínové kyseliny zabraňujú hromadeniu škodlivých látok a ťažkých kovov v rastlinách a plodinách určených na konzumáciu. Rokohumín výrazne podporuje príjem makro a mikro živín rastlinami. Variabilita a univerzálnosť spočíva vo využití aplikácií pri hnojení všetkých druhov letničiek a balkónových kvetov. Hnojivo podporuje klíčivosť a životaschopnosť rastlín a odolnosť voči škodcom. V rastlinách sa katalyzujú biologické procesy a tým sa v nich zvyšuje obsah živín. Humínové kyseliny zvyšujú obsah chlorofylu v rastlinách, zvyšuje sa absorpcia fotónov čím sa zlepšuje fotosyntéza aj pri nižšej intenzite svetla. Hnojením sa predlžuje doba kvitnutia a zvyšuje sa množstvo a farebná sýtosť kvetov.

Dávkovanie

Pred použitím obsah fľaše dôkladne premiešajte. Hnojíme zálievkou ku koreňom 1-2 x týždenne a to zmiešaním 30 ml hnojiva s 1 litrom vody.

Orchidey

Pred použitím obsah fľaše dôkladne premiešajte. Hnojíme zálievkou. Mladé čerstvo presadené  rastliny hnojíme zmiešaním 1-3 ml hnojiva s 1 litrom vody, u ostatných je to 2,5-3 ml hnojiva na 1 liter vody raz za 2-3 týždne. Zálievka pri orchideách, ktoré tvoria cibule sa robí vtedy keď je substrát takmer suchý. Tie čo netvoria cibule musia mať substrát mierne suchý kým sa nezopakuje zálievka. Nikdy nehnojíme počas vegetačného pokoja – v zime, výnimočne raz za mesiac. Hnojenie ponorením sa robí pri každom treťom ponorení tak, že 5ml hnojiva premiešame do 1 litra vody vo vedre do ktorého ponoríme črepník s rastlinou.

Ruže

Pred použitím obsah fľaše dôkladne premiešajte. Zálievka: raz mesačne ku koreňom 50ml na 1L vody, počas vegetačného obdobia. Postrek na list: raz za 1-2 týždne 15ml na 1L vody.

Balenie

1 liter

Doporučenie

Na podporu a stabilitu koreňovej výživy použite sypké hnojivo Rokosan L – letničky

Kód Kód: 166
Meno značky: Rokosan
Kategória: Organické hnojivá
Hmotnosť: 1.2 kg
Späť do obchodu